Магическо рали за победа с 98-94 над Никс, за да прекъсне поредица от три загуби
AP News | 2024-01-15 | 00:57:06

НЮ ЙОРК (AP) — Паоло Банчеро отбеляза 20 точки, Коул Антъни имаше 10 от своите 15 в четвъртата четвърт и Орландо Меджик победи Ню Йорк Никс с 98-94 в понеделник, за да прекъсне серия от три загуби.

Уендъл Картър-младши добави 17 точки за Меджик, 7 за 11 от резервната скамейка в силно завръщане, след като пропусна пет мача с тендинит на дясното коляно.

The Magic изостанаха с 11 през третата четвърт и нямаха много офанзива през по-голямата част от деня. Но те поеха контрола в средата на последния период и грабнаха преднината завинаги при 90-89, когато Антъни отбеляза пропусната стрелба с 3:45 до игра.

След това Банчеро повали последователни джъмпъри за преднина от пет точки, което беше достатъчно с начина, по който Никс се бореха.

Дюс Макбрайд отбеляза рекордните за кариерата си 20 точки във втори пореден старт на мястото на Джалън Брънсън, който има натъртване на левия прасец. О. Г. Ануноби добави 17, но Джулиус Рандъл вкара само 5 за 18 и беше задържан до 15 точки.

Никс ​​загубиха на Деня на Мартин Лутър Кинг младши за трети пореден път, падайки до 23-15 на празника.

Никс ​​бяха изиграли най-ниските 15 домакински мача в началото на деня и 24 като гост. Но графикът се оказа благоприятен от понеделник, с четири домакински мача тази седмица и седем поредни в Ню Йорк – шест в Медисън Скуеър Гардън и мач на 23 януари в Бруклин.

Но те започнаха с най-вече мизерно представяне в атака, стрелба под 40% и 68,2% при наказателни удари, достигайки мрачно 2 за 6 през четвъртата четвърт.

Никс ​​водеха с 52-50 на полувремето, въпреки че Рандъл отбеляза само 1 за 8 за четири точки и пропусна 15 от техните 20 опита за 3 точки.

Маджик: Посетете Атланта в сряда.

Никс: Приемете Хюстън в сряда.